Domů
 x 
p1016332p1016341p1016336ap1016337p1016345

Hedvábí - šátek - Lakšmí

Cena950 Kč
Popis produktu

Elegantní hedvábný ručně malovaný šátek. Krásně splývá, zahřeje, ozdobí.

74 x 74 cm

Malováno napařovacími barvami na hedvábí.

Zasílám v dárkové krabičce v bublinkové obálce.

Šátek můžete zavěsit na zeď...

                          

nebo nosit kolem krku, tak jako se šátek nosí. Lakšmí bude schovaná, přesto může vykukovat trocha penízků 

Jméno Lakšmí je odvozeno ze sanskrtského slova Laksya, které znamená „cíl" nebo „záměr." Lakšmí je krásná měsíční bohyně blahobytu a štěstí s nazlátlou pletí, která přináší každému hojné dary. Reprezentuje rovněž krásu, čistotu, štědrost a opravdové štěstí. Říká se, že se vynoři­la z mořského víru s dary a lotosovými květy a byla tak krásná, že ji všichni bozi okamžitě chtěli za manželku. Rozhodla se pro boha slunce Višnua. V každém z jejich dalších životů se znovu zrodila jako jeho společnice.

Protože skutečným posláním Lakšmí je přinášet na Zemi věčné štěstí, pomáhá nám v hledání životní dráhy, která by nám poskytovala slušné odměny, včetně osobního naplnění. Lakšmí ví, že bohatství samo o sobě nestačí k trvalému štěstí a musí být doprovázeno spiritualitou a pocitem seberealizace. Proto nás může vést k životnímu dílu, které bude působit radost a pomů­že i jiným.

Lakšmí je spojována s květy lotosu. Podle některých legend se zrodila z květu lotosu a v jednom z nich žije. V uměleckých dí­lech je obvykle znázorňována tak, že buď lotos nese nebo na něm stojí, přičemž lotos je symbolem duchovního probuzení, klidu a míru.

Lakšmí vnáší do našich domovů půvab, krásu a lásku a stará se o to, aby byly zajištěny všechny potřeby domácností. Ganéša ji zbožňuje a často při pomoci lidem spolupracují.

Lakšmí hovoří příjemným, melodickým hlasem. Říká: „Nabytí bohatství je jedním z největších životních záhad a výzev. Většina lidí, kteří se pokoušejí žít duchovním životem, honbu za penězi odsuzují, přesto však touží po svobodě a službách, které lze za ně pořídit. Mnozí z vašich duchovních vůdců a léčitelů mají špatné svědomí z toho, že za svoji práci přijímají peníze, a touží po okamžiku, kdy budou moci odejít ze zaměstnání a plně se věnovat duchovní službě.